Tiimin voimin

Osaamisemme ja työtehomme perustuvat asiantuntijatiimeihin.
Tiimien vetäjinä toimivat eri osa-alueisiin erikoistuneet asiantuntijamme.

Markku Lindblad

Markku Lindblad

asianajaja, osakas markku.lindblad@lindblad.fi Puhelin 020 749 8161
Palvelut
  • liikejuridiikka
  • vahingonkorvausoikeus
  • sopimusoikeus
  • konkurssioikeus
  • kuljetusoikeus
  • terveydenhoitoala
Minna Romu

Minna Romu

asianajaja (äitiyslomalla) minna.romu@lindblad.fi Puhelin 020 749 8193
Palvelut
  • kiinteistö- ja asunto-osakeyhtiöoikeus
  • työoikeus
  • riidanratkaisu
  • rikosoikeus
Juhani Tukia

Juhani Tukia

asianajaja juhani.tukia@lindblad.fi Puhelin 020 749 8166
Palvelut
  • IPR-oikeudet
  • julkiset hankinnat
  • sopimusoikeus
  • riidanratkaisu
  • perhe- ja jäämistöoikeus
  • vero-oikeus
Topi Heinänen

Topi Heinänen

asianajaja, varatuomari topi.heinanen@lindblad.fi Puhelin 020 749 8176
Palvelut
  • perhe- ja jäämistöoikeus
  • rikosoikeus
  • IT-oikeus
  • hallinto-oikeus
Hanna Lahti

Hanna Lahti

varatuomari hanna.lahti@lindblad.fi Puhelin 020 749 8196
Palvelut
  • työoikeus
  • liikejuridiikka
  • riita-asiat
  • rikosasiat
Nina Ilvonen

Nina Ilvonen

vanhempi lakimies nina.ilvonen@lindblad.fi Puhelin 020 749 8182
Palvelut
  • kiinteistö- ja asunto-osakeyhtiöoikeus
  • vahingonkorvausoikeus
  • työoikeus
  • rikosoikeus
  • riidanratkaisu
Kaarina Leppänen

Kaarina Leppänen

lakimies kaarina.leppanen@lindblad.fi Puhelin 020 749 8177
Palvelut
  • perhe- ja jäämistöoikeus
  • liikejuridiikka
  • rikosoikeus
  • riita-asiat
Alla Sipanova-Taskinen

Alla Sipanova-Taskinen

yhteyspäällikkö alla.sipanova-taskinen@lindblad.fi Puhelin 020 749 8174
Palvelut
  • Venäjänkieliset asiakkaat
Päivi Rautio

Päivi Rautio

asianajosihteeri paivi.rautio@lindblad.fi Puhelin 020 749 8179
Palvelut
  • taloushallinto
  • markkinointi
Inkeri Vuorinen

Inkeri Vuorinen

asianajosihteeri inkeri.vuorinen@lindblad.fi Puhelin 020 749 8162
Palvelut
  • taloushallinto