Tiimin voimin

Osaamisemme ja työtehomme perustuvat asiantuntijatiimeihin.
Tiimien vetäjinä toimivat eri osa-alueisiin erikoistuneet asiantuntijamme.

Markku Lindblad

Markku Lindblad

asianajaja, osakas markku.lindblad@lindblad.fi Puhelin 020 749 8161
Erityisalat
  • liikejuridiikka
  • vahingonkorvausoikeus
  • sopimusoikeus
  • konkurssioikeus
  • kuljetusoikeus
  • terveydenhoitoala
Minna Romu

Minna Romu

asianajaja, osakas minna.romu@lindblad.fi Puhelin 020 749 8193
Erityisalat
  • kiinteistö- ja asunto-osakeyhtiöoikeus
  • työoikeus
  • riidanratkaisu
  • rikosoikeus
Maria Rintala

Maria Rintala

asianajaja, varatuomari maria.rintala@lindblad.fi Puhelin 020 749 8196
Erityisalat
  • pankki- ja sijoituspalvelujuridiikka
  • kiinteistö- ja asunto-osakeyhtiöoikeus
  • riidanratkaisu
  • insolvenssi
Juhani Tukia

Juhani Tukia

asianajaja juhani.tukia@lindblad.fi Puhelin 020 749 8166
Erityisalat
  • IPR-oikeudet
  • julkiset hankinnat
  • sopimusoikeus
  • riidanratkaisu
  • perhe- ja jäämistöoikeus
Anna Virta

Anna Virta

vanhempi lakimies (äitiyslomalla) anna.virta@lindblad.fi Puhelin 020 749 8164
Erityisalat
  • sopimusoikeus
  • vahingonkorvausoikeus
  • yhtiöoikeus
  • riidanratkaisu ja välimiesmenettely
  • kiinteistö- ja asunto-osakeoikeus
Petri Anttila

Petri Anttila

vanhempi lakimies petri.anttila@lindblad.fi Puhelin 020 749 8177
Erityisalat
  • yhtiöoikeus
  • immateriaalioikeus
  • finanssioikeus
  • hallinto-oikeus
Daniéla Jarva

Daniéla Jarva

lakimies daniela.jarva@lindblad.fi Puhelin 0207498176
Erityisalat
  • perhe- ja perintöoikeus
  • riidanratkaisu
  • rikosoikeus
Alla Sipanova-Taskinen

Alla Sipanova-Taskinen

yhteyspäällikkö alla.sipanova-taskinen@lindblad.fi Puhelin 020 749 8174
Erityisalat
  • Venäjänkieliset asiakkaat
Päivi Rautio

Päivi Rautio

asianajosihteeri paivi.rautio@lindblad.fi Puhelin 020 749 8179
Erityisalat
  • taloushallinto
  • markkinointi
Maija-Liisa Karttunen

Maija-Liisa Karttunen

asianajosihteeri maija-liisa.karttunen@lindblad.fi Puhelin 020 749 8172
Erityisalat
  • jäämistöoikeudelliset asiat
Inkeri Vuorinen

Inkeri Vuorinen

asianajosihteeri inkeri.vuorinen@lindblad.fi Puhelin 020 749 8162
Erityisalat
  • taloushallinto